Marcowe wiadomości Hurda

Wyeliminowanie kolejnych błędów oraz przygotowania do akcji Google Summer of Code 2010.

W mijającym miesiącu hakerzy Hurda rozprawili się z wieloma błędami. Spośród wielu omówionych na liście dyskusyjnej bug-hurd wymienić można m.in:
więcej »

Dodany: 03 kwi 2010 o 18:38
przez: azhag

Wybory DPL 2010: Głosowanie rozpoczęte

Kurt Roeckx z sekretariatu Debiana oficjalnie rozpoczął okres głosowania w tegorocznych wyborach Lidera Projektu.

Głosowanie trwa od północy UTC 2 kwietnia do 23:59:59 UTC 15 kwietnia. W tym czasie deweloperzy Debiana mogą wysyłać podpisane kluczem PGP głosy na adres leader2010@vote.debian.org. Zgodnie ze Statutem Debiana (zwanym również Konstytucją Debiana) głosowanie jest tajne, wyniki przelicza system Devotee. Jeśli głosowanie nie wyłoni żadnego zwycięzcy, zostanie powtórzone (wielokrotnie, jeśli okaże się to konieczne).
więcej »

Dodany: 02 kwi 2010 o 14:02
przez: azhag

Wiadomości na temat wydania Squeeze

Adam D. Barratt z zespołu ds. wydań opowiada o obecnym statusie Squeeze: terminarz wydania, ważniejsze zmiany w pakietach, plany związane z wydaniem.

Najważniejszą informacją jest data zamrożenia testowej gałęzi Debiana — jeśli deweloperzy przyłożą się do planowanych migracji, zamrożenie będzie możliwe w późnym maju/czerwcu.
więcej »

Dodany: 01 kwi 2010 o 11:57
przez: azhag

[Prima aprilis] DUG.net.pl zmienia profil

Serwis DUG.net.pl — (do niedawna) polski portal Debiana — zmienia profil działalności. Debian Users Gang umarł, niech żyje Drużyna Użytkowników Gentoo!

Decyzja podyktowana jest postępującą gentooizacją użytkowników (nie tylko szeregowych, ale również administratorów i moderatorów) portalu oraz forum. Nie jest też tajemnicą, że serwer obsługujący serwis od kilku już lat działa właśnie na Gentoo.
więcej »

Dodany: 01 kwi 2010 o 05:03
przez: azhag

buildd.debian.org przeniesiony na wydajniejszy serwer

Usługa buildd.debian.org, automatyczny kompilator pakietów, przeniesiona została na mocniejszy serwer, donosi Philipp Kern na liście debian-devel-announce.

Członkowie zespołu Wanna Build wykorzystali w ostatnią sobotę nieobecność ftp-master i przenieśli usługę budowania pakietów z wysłużonej cimarosy na griega.
więcej »

Dodany: 30 mar 2010 o 16:00
przez: azhag

Awaria ries.debian.org powoduje problemy z obiegiem pakietów [aktualizacja 2]

Serwer ries.debian.org, który obsługuje strony ftp-master.debian.org oraz release.debian.org, uległ kilka dni temu problemom sprzętowym. Jego awaria chwilowo opóźni obieg pakietów w Debianie.

Uszkodzona pamięć serwera resetuje maszynę w losowych odstępach czasu. Administratorzy postanowili więc tymczasowo wyłączyć automatyczne zadania crona, aby uniknąć problemów z możliwym niszczeniem plików podczas zapisywania.
więcej »

Dodany: 27 mar 2010 o 21:04
przez: azhag

Wybory DPL 2010: Programy wyborcze, cz.1

Kurt Roeckx z sekretariatu Debiana opublikował programy wyborcze kandydatów startujących w tegorocznych wyborach Lidera Projektu Debian.

Poniżej zamieszczamy pierwsze tłumaczenia programów na język polski, na razie Margarity Manteroli oraz Woutera Verhelsta. Tłumaczenia programów Stefano Zacchiroliego oraz Charlesa Plessy'ego wkrótce, tymczasem oryginały można znależć na www.debian.org/vote/2010/platforms/.
więcej »

Dodany: 25 mar 2010 o 13:07
przez: azhag

Debian organizacją mentorską w tegorocznym Google Summer of Code

Projekt Debian został wybrany jako jedna z organizacji mentorskich w tegorocznej edycji programu Google Summer of Code.

Debian zaprasza Deweloperów oraz studentów do dodawania propozycji projektów oraz dyskusji na ich temat na kanale IRC ( #debian-soc na serwerze irc.debian.org ) lub liście dyskusyjnej. Organizatorzy zachęcają do pośpiechu — im szybciej prace zostaną rozpoczęte, tym dłużej będą mogły trwać, dzięki czemu tegoroczna edycja będzie mogła być najlepszą w historii.
więcej »

Dodany: 19 mar 2010 o 16:08
przez: azhag

Nowy serwer do budowania obrazów ISO

Administratorzy Projektu Debian uruchamiają dziś nowy serwer przeznaczony do budowy oficjalnych obrazów płyt CD i DVD. Nowa jednostka znacznie usprawni ten proces — stary system potrzebował na wykonanie zadania 20 godzin, nowy jest w stanie je wykonać w mniej niż 2 godziny.

Nowy serwer Debiana to SC846 wyposażony w dwa procesory Intel® Xeon® E5540 oraz macierz RAID złożoną z 24 dysków Toshiba 15k SAS podłączonych do kontrolera Adaptec ASR5445Z. System po wygenerowaniu obrazów ISO wyśle je na serwery lustrzane, skąd końcowi użytkownicy będą mogli je pobrać.
więcej »

Dodany: 16 mar 2010 o 12:22
przez: azhag

Wybory Lidera Projektu Debian 2010: sylwetki kandydatów

Znamy już nazwiska wszystkich kandydatów, którzy startują w tegorocznych wyborach na Lidera Projektu Debian: Margarita Manterola, Stefano Zacchiroli, Wouter Verhelst oraz Charles Plessy.

Kandydaci powinni wkrótce opublikować programy wyborcze. Tymczasem przedstawiamy ich sylwetki:
więcej »

Dodany: 12 mar 2010 o 08:29
przez: azhag

Strona: 1 261 62 63 64 6569 70