Wrześniowe informacje ze świata Hurda

W minionym miesiącu: nowe translatory, poprawki błędów.

Tak, w tym miesiącu mamy drobne opóźnienie. Arne Babenhauserheide, który zainicjował sam projekt i tworzył pierwsze szkice wszystkich comiesięcznych wiadomości na temat Hurda od czerwca 2009 (tak, to już półtora roku!), zajął się innymi obowiązkami — jego żona urodziła pierwszego potomka dewelopera Hurda (wg naszej najlepszej wiedzy): – W zeszły piątek mój syn Leandro wkroczył do naszego zimnego i zbyt jasnego, acz przyjaznego świata, (...)
więcej »

Dodany: 02 lis 2010 o 11:46
przez: azhag

Instalator Debiana 6.0 beta 1 wydany

Zespół zajmujący się instalatorem Debiana poinformował o wydaniu pierwszej wersji beta dla systemu Debian GNU / Linux Squeeze.

Ta wersja jest z dedykacją dla Frans Popa, który pracował dla Debian Installer Release Manager od kilku lat. Gdy odszedł z zespołu w 2007 nadal był zaangażowany w pracach aż do swojej śmierci. Frans odegrał kluczową rolę w zapewnieniu, że DI stale utrzymuje się na wysokim poziomie jakości, którą ustanowił oryginalny twórca. W szczególności, Frans stawiał na wysoki poziom jakości instrukcji instalacji przez cały okres, w którym był zaangażowany w DI.
więcej »

Dodany: 31 paź 2010 o 16:54
przez: mati75

Raport na temat błędów krytycznych dla wydania (nr 43)

Alexander Reichle-Schmehl opublikował kolejne, 43. statystyki błędów krytycznych dla wydania.

Na koniec tego tygodnia wyglądają one następująco:
więcej »

Dodany: 31 paź 2010 o 16:14
przez: mati75

Raport na temat błędów krytycznych dla wydania (nr 42)

Alexander Reichle-Schmehl opublikował kolejne, 42. statystyki błędów krytycznych dla wydania.

Tym razem, z powodu problemów technicznych, Reichle-Schmehl opublikował statystyki później niż zazwyczaj. A kształtują się one następująco:
więcej »

Dodany: 28 paź 2010 o 11:49
przez: azhag

Wydanie testowe Debian Edu/Skolelinux 6.0.0 alpha1 wydane

Ukazała się kolejna wersja testowa dystrybucji Debian Edu/Skolelinux oznaczona numerem 6.0.0 alpha1. Jest ona przeznaczona do zastosowań edukacyjnych. Domyślnym środowiskiem pracy jest KDE SC 4.4.5.

Jest to drugie wydanie testowe. Opiera się ono na gałęzi testowej Debiana, czyli Squeeze. Przeznaczona jest do tak zwanych "końcówek serwerów", czyli klientów sieci, bądź bezdyskowych stacji roboczych.
więcej »

Dodany: 27 paź 2010 o 15:04
przez: mati75

Niepakietujący współpracownicy będą mogli zostać członkami Projektu

Członkowie Projektu Debian zdecydowali, iż niepakietujący współpracownicy również będą mogli otrzymać prawa członka. Głosowanie nad tą kwestią obiecał w programie wyborczym Stefano Zacchiroli, obecny Lider Projektu Debian.

Zdecydowaną większością głosów członkowie Projektu Debian postanowili uznać wkład czyniony przez ludzi, którzy pomagają w tworzeniu Debiana w inny sposób niż przez opiekowanie się pakietami, przez otworzenie im drogi do otrzymania statusu Dewelopera Debiana.
więcej »

Dodany: 22 paź 2010 o 19:56
przez: azhag

Raport na temat błędów krytycznych dla wydania (nr 41)

Alexander Reichle-Schmehl opublikował kolejne, 41. statystyki błędów krytycznych dla wydania.

Na zakończenie mijającego tygodnia kształtują się one następująco:
więcej »

Dodany: 16 paź 2010 o 18:02
przez: azhag

Badania nad neuroobrazowaniem w Debianie

Debian 6.0 Squeeze zostanie pierwszą dystrybucją GNU/Linuksa z pełnym wsparciem dla badań nad neurobrazowaniem opartym o obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI), informują Michael Hanke i Yaroslav Halchenko w serwisie news.debian.net.

Przyszłe wydanie Debiana zawierać będzie aktualne oprogramowanie dla strukturalnej analizy obrazu (np. ants ]), dyfuzyjnego obrazowania oraz traktografii (np. mrtrix ), tworzenia sekwencji MRI (np. odin ) oraz liczne wszechstronne narzędzia do przetwarzania i analizy danych (np. nipype ). Ponadto owe wydanie posiadać będzie wbudowaną obsługę wszystkich ważnych formatów danych używanych w neurografii.
więcej »

Dodany: 11 paź 2010 o 13:38
przez: azhag

Raport na temat błędów krytycznych dla wydania (nr 40)

Alexander Reichle-Schmehl opublikował kolejne, 40. statystyki błędów krytycznych dla wydania.

Na zakończenie mijającego tygodnia kształtują się one następująco:
więcej »

Dodany: 10 paź 2010 o 14:17
przez: azhag

Debian CUT - Ciągle Używalny Testing

Deweloperzy Debiana prowadzą od kilku miesięcy ożywioną dyskusję na temat utworzenia nowej gałęzi Debiana, która wypełniłaby pewne niedociągnięcia testinga. Propozycję pierwotnie wysuniętą przez Joey'a Hessa podsumował Raphaël Hertzog na swoim blogu w tekście Czy Debian może zaoferować Ciągle Używalny Testing? , którego tłumaczenie zamieszczamy poniżej.

Testowa gałąź Debiana jest miejscem, w którym deweloperzy przygotowują kolejne stabilne wydanie. Choć to jest nadal jej główny cel, wielu użytkowników wybrało właśnie tę wersję Debiana, ponieważ oferuje dobry kompromis pomiędzy stabilnością a świeżością. Nadal jednak używanie właśnie jej ma pewne minusy, które Ciągle Używalny Testing ( Constantly Usable Testing, CUT ) zamierza usunąć. Poniższy artykuł prezentuje ów projekt oraz wyzwania jakie on przedstawia.
więcej »

Dodany: 07 paź 2010 o 16:08
przez: azhag

Strona: 1 252 53 54 55 5669 70