Raport na temat błędów krytycznych dla wydania (nr 15)

Debian 9.0 Stretch ukaże się kiedy będzie gotowy. Cotygodniowe statystyki błędów krytycznych dla wydania pomogą nam oszacować przybliżoną datę.

Na zakończenie 15-ego tygodnia tego roku kształtują się one następująco: błędów ogółem: 1083, dotyczących Stretch: 111, występujących tylko w Stretch: 17, oczekujących na naprawę w Stretch: 94.
więcej »

Dodany: 15 kwi 2017 o 12:18
przez: mati75

Raport na temat błędów krytycznych dla wydania (nr 14)

Debian 9.0 Stretch ukaże się kiedy będzie gotowy. Cotygodniowe statystyki błędów krytycznych dla wydania pomogą nam oszacować przybliżoną datę.

Na zakończenie 14-ego tygodnia tego roku kształtują się one następująco: błędów ogółem: 1100, dotyczących Stretch: 148, występujących tylko w Stretch: 27, oczekujących na naprawę w Stretch: 121.
więcej »

Dodany: 07 kwi 2017 o 21:07
przez: mati75

[Prima aprilis] Poznaj miłość swego życia z Dobierz Ukochanego Geeka

W odpowiedzi na oczekiwania naszych użytkowników uruchamiamy nową usługę randkową dla nerdów. Dzięki serwisowi Dobierz Ukochanego Geeka każdy odnajdzie swoją drugą połówkę. Nieważne czy jesteś nieśmiałą programistką, czy introwertycznym bazodanowcem. Z nami bez trudu poznasz osobę, z którą zechcesz spędzić resztę życia. Wystarczy pobrać naszą aplikację mobilną i wypełnić formularz.

Dzięki technologii IEP oraz zaawansowanym algorytmom nasz serwis dobierze dla Ciebie idealną parę, korzystając z takich informacji jak dystrybucja, środowisko graficzne, motyw GTK+, Qt oraz ikon, edytor tekstu itp. Nigdy więcej nie będziesz się wściekać z powodu preferencji drugiej połówki. Chociaż nasz serwis jest jeszcze młody, połączyliśmy już wiele par. Nie pozwól niczemu stanąć na drodze do swojego szczęścia. Skorzystaj z naszych usług za darmo już dziś!
więcej »

Dodany: 01 kwi 2017 o 00:03
przez: azhag

Debian "Jessie": aktualizacja do wersji 8.7 (point release.)

W dniu 14. stycznia, 2017 roku ukazała się kolejna - siódma - aktualizacja, tzw. "point release", dla Stabilnego wydania, oznaczonego numerem 8 (nazwa kodowa "Jessie"). Uzupełnione zostały głównie poprawki związane z bezpieczeństwem, wydane do czasu tej aktualizacji wraz z kilkoma korektami dot. poważnych problemów w bieżącym wydaniu. Należy pamiętać, że owa aktualizacja nie jest kolejnym, nowym wydaniem systemu Debian.

U żytkownicy, którzy na bieżąco uaktualniają swój system via security.debian.org nie będą musieli aktualizować dużej ilości pakietów. Niemniej nowe, zaktualizowane obrazy płyt CD/DVD zawierające zmiany wprowadzone w wyniku tego wydania, będą dostępne do pobrania (zob. Oficjalne obrazy - " stable " oraz odpowiednie dla wypróbowania systemu Debian - Obrazy "live" ). Ważne poprawki dotyczą, między innymi, jądra Linuksa, które zaktualizowano do wersji 3.16.39 (zob.: changelog), powłoki bash (CVE-2016-0634, CVE-2016-7543), menadżera systemu i usług - systemd (CVE-2016-7796, różne poprawki etc.), a także nvidia-graphics-drivers, nvidia-graphics-drivers-legacy-304xx (CVE-2016-8826, CVE-2016-7382, CVE-2016-7389.)
więcej »

Dodany: 15 sty 2017 o 12:55
przez: remi

"softWaves" wybrany domyślnym motywem nadchodzącego Debiana 9

Motyw 'softWaves' wykonany przez Juliette Taka Belin został wybrany jako domyślny motyw dla nadchodzącego Debiana 9 "stretch".

Po czerwcowym wezwaniu do składania propozycji tematów do nadchodzącej edycji Debiana, zostało nadesłanych 12 propozycji, a następnie odbyło się głosowanie. W sumie głosy oddało 3479 osób. Zwycięzcą został właśnie softWaves. To już drugi motyw stworzony przez Juliette Belin, który ozdabia stabilne wydanie. Poprzednia praca, 'Lines', zagościła w aktualnym wydaniu stabilnym Debian Jessie.
więcej »

Dodany: 26 paź 2016 o 14:39
przez: Tor

Debian 8.6 - szósta aktualizacja Jessie

Ukazała się szósta aktualizacja Debiana Jessie, oznaczona numerem 8.6. W jej skład wchodzi m.in. kilka nowszych i poprawionych pakietów oraz wszystkie poprawki, które dotąd ukazały się w repozytorium security.debian.org.

Aktualizacja nie oznacza nowego wydania Debiana 8 Jessie, jedynie uaktualnia część pakietów wchodzących w jego skład. Nie ma potrzeby pozbywać się starych płyt, wystarczy zaktualizować zainstalowany system korzystając z serwera lustrzanego, żeby zainstalować nowe pakiety.
więcej »

Dodany: 19 wrz 2016 o 15:06
przez: mati75

Dwudzieste trzecie urodziny Projektu Debian

Debian świętuje dziś dwudziestą trzecią rocznicę powstania. Z tej okazji miłośnicy tego systemu organizują dziś imprezy ku czci Projektu.

Historia Debiana zaczęła się kręcić 16 sierpnia 1993 roku. Tego dnia Ian Murdock — założyciel Projektu — wysłał na grupę dyskusyjną comp.os.linux.development ogłoszenie o rozpoczęciu prac nad „Debian Linux Release”. Bodźcem do działania była, historyczna już, dystrybucja SLS — Murdock rozczarowany nią, postanowił rozpocząć własny projekt.
więcej »

Dodany: 16 sie 2016 o 16:08
przez: mati75

Debian 8.5 - piąta aktualizacja Jessie

Ukazała się piąta aktualizacja Debiana Jessie, oznaczona numerem 8.5. W jej skład wchodzi m.in. kilka nowszych i poprawionych pakietów oraz wszystkie poprawki, które dotąd ukazały się w repozytorium security.debian.org.

Aktualizacja nie oznacza nowego wydania Debiana 8 Jessie, jedynie uaktualnia część pakietów wchodzących w jego skład. Nie ma potrzeby pozbywać się starych płyt, wystarczy zaktualizować zainstalowany system korzystając z serwera lustrzanego, żeby zainstalować nowe pakiety.
więcej »

Dodany: 05 cze 2016 o 13:10
przez: mati75

Debian 7.11 - jedenasta aktualizacja Wheezy'ego

Ukazała się jedenasta aktualizacja Debiana Wheezy, oznaczona numerem 7.11. Jest to ostatnie wydanie z tej gałęzi. W jej skład wchodzi m.in. kilka nowszych i poprawionych pakietów oraz wszystkie poprawki, które dotąd ukazały się w repozytorium security.debian.org.

Aktualizacja nie oznacza nowego wydania Debiana 7 Wheezy, jedynie uaktualnia część pakietów wchodzących w jego skład. Nie ma potrzeby pozbywać się starych płyt, wystarczy zaktualizować zainstalowany system korzystając z serwera lustrzanego, żeby zainstalować nowe pakiety.
więcej »

Dodany: 05 cze 2016 o 13:09
przez: mati75

Mehdi Dogguy nowym Liderem Projektu Debian

Nadszedł czas, kiedy Projekt Debian ponownie, jak każdego roku, dokonał wyboru nowego Lidera. Począwszy od dnia 3 kwietnia w ciągu kolejnych dwóch tygodni, Deweloperzy Debiana głosowali, aby wybrać osobę, która poprowadzi Projekt przez okres jednego roku.

W tym roku jedynym kandydatem był Mehdi Dogguy ( program wyborczy ), który ubiegał się o stanowisko Lidera Projektu w ubiegłym roku, zajmując drugie miejsce. Jego kadencja rozpoczęła się w dniu 17 kwietnia 2016 r. Deweloperzy musieli wybierać między głosowaniem na jedynego kandydata, którym był Mehdi Doggy lub tzw. opcją None Of The Above. (Neil McGovern, który pełnił funkcję Lidera przez ostatni rok zdecydował, że nie będzie się starał o reelekcję). Jeśli wygrywałby drugi wariant, wówczas procedura wyborcza byłaby powtarzana wiele razy: do skutku.
więcej »

Dodany: 20 kwi 2016 o 15:16
przez: remi

Strona: 1 2 3 4 5 6 769 70


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function error_handler() in /var/www/d.dug.net.pl/htdocs/index.php:12 Stack trace: #0 [internal function]: fatal_error_handler() #1 {main} thrown in /var/www/d.dug.net.pl/htdocs/index.php on line 12